„Поштујући прописане мере чувамо себе и друге", поручује ПР болнице др Слађана Ковачевић.

Од јутрос у панчвачкој Општој болници, која је у сисрему ковид болница, из наше земље лечи се преко 200 пацијената оболелих од вируса Ковида-19. У питању су пацијенти који имају тежу клиничку слику.

У болници у Панчеву од јутрос се лечи 237 пацијената. Из Београда је 121 пацијент, 105 са територије Јужног Баната, а 11 је из других општина из Србије.

ПР Опште болнице Панчево, др Слађана Ковачевић истиче да се медицински радници према свим пацијентима опходе исто, као да су сви из Панчева и да им често преко мејла стижу поруке захвалности и подршке од излечених пацијената.

Порука докторке Слађане Ковачевић јесте да је да се придржавамо прописаних мера како би се сачували од Ковида–19, али како би помогли здравственим раднцима у овој борби.

Више о овоме погледајте ОВДЕ

Извор: РТВ Панчево